Müzayede Kuralları

 1. Konak Antik satıcı ve alıcı arasında aracı konumdadır. 

 2. Satışa sunulan tüm eşyalar 2863 sayılı kültür ve Tabiat Varlıklarını koruma kanununa göre ilgili birimler tarafından kontrol edilmekte, kanun kapsamına giren ve gerek görülen ürünlere belge verilmektedir. 

 3. Eserin satış bedeli www.konakantik.com 'da yayınlanan online müzayede kapanışı sonrasında alıcının verdiği son pey miktarı üzerinden %15 müzayede hizmet komisyonu + %18 komisyon kdv'si ilave edilerek bulunur. Müzayede hizmet komisyonu müzayedelere göre farklılık gösterebilir. Alıcı, satış bedelinin tamamını ödeyerek eseri en geç 10 (On) iş günü içerisinde teslim almalıdır. Kargo ücreti alıcıya aittir.

 4. Satın alınan ürünlerin bedeli, müzayede sonrasındaki 10 gün içinde peşin olarak ödenecektir. Ödemeler nakit, banka havalesi  ile yapılabilir.

 5. Bir kez pey ileri süren alıcı, kendisini meşru şekilde aşan bir diğer pey kabul edilene kadar peyinden sorumlu olarak kalır. Müzayedede fiyat artırımı internet üzerinden teklif vermek suretiyle yapılır. 

 6. Restorasyon, tamir veya bazı bölümlerin yenilenmesinde genelde açıklamalar yapılır. Tamir veya bazı bölümlerin yenilenmesinden dolayı Konak Antik sorumlu tutulamaz. Online Müzayede portalında yer alan eserlerin tamamı için verilen tüm bilgiler sadece kanaattir. Tüm eserlerin “Haliyle” satışa sunulduğunu, alıcı borçlar kanununun 198. Maddesinde belirtilen hükümlerden feragat ettiğini kabul ve taahhüt eder. Konak Antik satın alınan malın tekeffülü ile mükellef değildir. Bu konuda müzayedeye katılanlar gelecekte şirketimizden herhangi bir itiraz ve talepte bulunamayacaktır. 

 7. Müzayede kapsamında satışa sunulan eserlerin hak sahibinin rızası dışında elden çıkmış olması durumunda hukuki sorumluluk eserin satışa arzını talep eden kişiye aittir. 

 8. Müzayede katılımcısının müzayede katılım sözleşmesinde ya da üyelik esnasında belirttiği açık posta adresine ve diğer iletişim bilgilerine posta, e-posta veya telefonla yapılan bildirim ve tebligatların verilen bilgilerdeki yanlışlık, adres değişikliği, adresine geç ulaşma ve kargo şirketlerindeki gecikmeler nedeniyle müzayede katılımcısına geç ulaşmasından şirketimiz sorumlu değildir.

 9. Şirketimiz eser sahibinden tahmini fiyat aralığının içinde veya üstünde rezerv fiyatı kabul etme hakkına sahiptir.

 10. Şirketimiz herhangi bir mazeret göstermeksizin dilediği şahısları online müzayede'ye  kabul etmeme yetkisine sahiptir. Müzayedeye katılarak 5000TL (beşbin) ve daha yüksek bir bedelle eser satın alan gerçek ve tüzel kişilere 4208 sayılı kanun gereğince kimlik tespiti yapılacaktır. Müzayede www.konakantik.com adresinde online olarak yapılır. Artırımda bulunup, müzayedeye katılmak demek; yukarıda belirtilen şartların tümünü ve ayrıca bunlara ilişkin şirketimize ait diğer hak ve vecibeleri peşinen kabullenmiş olmak anlamına gelir.

 11. Kimlik tespiti yaptırarak siteye üye olan herkes yukarıdaki şartları peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

 12. Müzayede pey artırımları aşağıdaki gibidir:

  1 TL - 20 TL arası: 1 TL
  20 TL - 50 TL arası: 2 TL
  50 TL - 100 TL arası 5 TL
  100 TL - 200 TL arası: 50 TL
  200 TL - 500 TL arası 50 TL
  500 TL - 1.000 TL arası: 50 TL
  1.000 TL - 2.000 TL arası: 200 TL
  2.000 TL -  5.000 TL arası: 200 TL
  5.000 TL - 10.000 TL arası: 500 TL
  10.000 TL’den sonra 1.000 TL

 13. Yeni üyelik yapıldıktan sonra müzayedelerde satışa sunulan eserlere teklif verebilmek için; kullanıcı bilgileri sekmesindeki açık adres ve kimlik numarası alanları eksiksiz doldurulmalıdır. Aksi taktirde teklif verme kapalı olacaktır.